Ультразвукове дослідження (УЗД)

Ультразвукове дослідження (УЗД) – це дослідження стану тканин і внутрішніх органів за допомогою ультразвукових хвиль. Ультразвукові хвилі відбиваються від неоднорідних органів і тканин, потім обробляються на комп'ютері та виводяться на екран. При проведенні ультразвукового дослідження не передбачається введення будь-яких контрастних рідин в організмі, а також не порушується цілісність шкірних покривів. Таким чином, УЗД – неінвазивний і безболісний метод дослідження.
Важлива інформація
УЗД органів та судин черевної порожнини, нирок, наднирників
В даний час звичайна підготовка пацієнта до дослідження органів черевної порожнини і заочеревинного простору включає обстеження натщесерце з обмеженням харчування напередодні, тобто за 1-2 дня до проведення дослідження виключіть з раціону харчування продукти, які викликають здуття (чорний хліб, бобові, свіжі овочі, фрукти, молоко, соки, газовані напої), легко повечеряйте напередодні дослідження не пізніше 19.00 і вранці натщесерце йдіть до лікаря.

Якщо дослідження призначене в 2 половині дня, допускається вранці - легкий сніданок не пізніше 6-8 годин до дослідження. Однак, ці заходи не завжди призводять до бажаного результату, а в ряді випадків можуть спровокувати підвищення газоутворення в кишечнику.

Дітям 1-го року життя УЗ-дослідження черевної порожнини проводиться натщесерце через 3-3,5 години від останнього годування. При вираженому метеоризмі необхідно застосування Еспумізану відповідно до інструкції.

Спосіб застосування та дози:
При метеоризмі: дорослим по 2 чайні ложки 3-5 разів на добу; дітям у віці від 6 до 14 років по 1-2 чайні ложки 3-5 разів на добу, дітям грудного і молодшого віку призначають по 1 чайній ложці 3-5 разів на добу.

Препарат застосовують внутрішньо під час прийому їжі або після їжі, при необхідності також перед сном. Дітям грудного і молодшого віку препарат дають з дитячим харчуванням з пляшечки або з рідиною після їжі. Перед вживанням флакон з емульсією необхідно збовтувати.

Для підготовки до рентгенографії і ультразвукового дослідження органів черевної порожнини: призначають по 2 чайні ложки 3 рази на добу за день до дослідження і 2 чайні ложки вранці в день дослідження.
УЗД органів малого тазу у жінок
Проводиться двома способами: трансабдомінально і трансвагінально.

Для трансабдомінального дослідження (через черевну стінку) необхідно наповнити сечовий міхур.

Для чого за 2 години до дослідження випити не менше 1 літра негазованої рідини або протягом 3-4 годин не мочитися.

Для дослідження трансвагінальним датчиком не забудьте правила підготовки візиту до гінеколога.
УЗД сечового міхура і передміхурової залози трансабдомінально
Проводиться при наповненому сечовому міхурі. Для чого за 2 години до дослідження випити не менше 1 літра негазованої рідини або протягом 3-4 годин не мочитися
УЗД молочних залоз
Проводиться в першу фазу менструального циклу - на 7-10 день від початку менструації. До 40 років виконується як базове дослідження, після 40 років - додатково до рентгенівської мамографії при наявності показань.
УЗД щитовидної залози, суглобів, м'яких тканин, вилочкової залози, периферичних лімфовузлів.
Не вимагає підготовки.
Нейросонографія
Не вимагає підготовки. Виконується дітям 1-го року життя при відкритому тім’ячку.
УЗД пілоричного відділу шлунка
У новонароджених проводиться натщесерце через 3-3,5 години від останнього годування.
Ультразвукові дослідження, які проводить наша клініка
  • органів черевної порожнини
  • щитовидної залози
  • нирок та сечового міхура
  • молочної залози
  • органів малого тазу чоловіків і жінок
  • м'яких тканин
  • серця
  • інші ультразвукові дослідження
Служива Валентина Михайлівна
Лікар ультразвукової діагностики
Жукотаська Ельміра Алісакібівна
Лікар ультразвукової діагностики
Макогонюк Сергій Петрович
Дитячий лікар ультразвукової діагностики
Кокошко Олена В’ячеславіна
Лікар ультразвукової діагностики
Заповніть форму
Ультразвукове дослідження УЗД
Номерт телефону