В даний час звичайна підготовка пацієнта до дослідження органів черевної порожнини і заочеревинного простору включає обстеження натщесерце з обмеженням харчування напередодні, тобто за 1-2 дня до проведення дослідження виключіть з раціону харчування продукти, які викликають здуття (чорний хліб, бобові, свіжі овочі, фрукти, молоко, соки, газовані напої), легко повечеряйте напередодні дослідження не пізніше 19.00 і вранці натщесерце йдіть до лікаря.
Якщо дослідження призначене в 2 половині дня, допускається вранці - легкий сніданок не пізніше 6-8 годин до дослідження. Однак, ці заходи не завжди призводять до бажаного результату, а в ряді випадків можуть спровокувати підвищення газоутворення в кишечнику.
Дітям 1-го року життя УЗ-дослідження черевної порожнини проводиться натщесерце через 3-3,5 години від останнього годування. При вираженому метеоризмі необхідно застосування Еспумізану відповідно до інструкції.
Спосіб застосування та дози:
При метеоризмі: дорослим по 2 чайні ложки 3-5 разів на добу; дітям у віці від 6 до 14 років по 1-2 чайні ложки 3-5 разів на добу, дітям грудного і молодшого віку призначають по 1 чайній ложці 3-5 разів на добу.
Препарат застосовують внутрішньо під час прийому їжі або після їжі, при необхідності також перед сном. Дітям грудного і молодшого віку препарат дають з дитячим харчуванням з пляшечки або з рідиною після їжі. Перед вживанням флакон з емульсією необхідно збовтувати.
Для підготовки до рентгенографії і ультразвукового дослідження органів черевної порожнини: призначають по 2 чайні ложки 3 рази на добу за день до дослідження і 2 чайні ложки вранці в день дослідження.