Важливою умовою для проведення ректороманоскопії є ретельне очищення товстої кишки від вмісту. Напередодні ректоскопії хворим вдень призначають малошлакову дієту, увечері - тільки чай. Дослідження проводять натще. Увечері та за дві години до дослідження очищають кишечник за допомогою клізми.
Перед ректороманоскопією обов'язково проводять огляд області заднього проходу та пальцеве ректальне дослідження. При цьому легко виявляються анальна екзема, дерматит, кондиломи, зовнішні отвори нориць, періанальний тромбоз, шкірні виразки (мариски), випнуті гемороїдальні вузли або поліпи, параректальної абсцеси, випадіння прямої кишки та пухлини.
Два варіанти підготовки до дослідження:
1 варіант: за добу перед дослідженням - безшлакова дієта (стіл №4 - виключити м'ясо, овочі, фрукти), ввечері - легка вечеря, після 18.00 не їсти, тільки чай. Зробити 2 очисні клізми напередодні ввечері, о 21.00 і 22.00, в день дослідження: вранці - 1 клізму і за 2 години до дослідження. Замість звичайних клізм можливе застосування мікроклізми «Нормакол».
2 варіант: напередодні ввечері - легка вечеря, після 18.00 не їсти, тільки чай, прийняти 2-3 пакети Фортрансу (1 пакет на 20 кг маси тіла) з 17.00 до 21.00. (1 пакет розчинити в 1 л води без газу, пити протягом години).
Тривалість дослідження 30 хвилин.
Фахівці медичного центру «Моє здоров'я»здійснюють процедуру сучасним обладнанням.