Лікар-онколог

Лікар-онколог - фахівець, який займається діагностикою, лікуванням і профілактикою доброякісних і злоякісних новоутворень будь-яких внутрішніх органів. Це велике медичне напрям, який використовує консервативні та оперативні методи лікування.
Важлива інформація
Коли потрібно відвідувати лікаря-онколога?

Рак – загальна назва для групи хвороб з неконтрольованим зростанням клітин, які вторгаються в сусідні тканини. Крім того, ці клітини можуть проходити через кровоносні або лімфатичні судини, утворюючи віддалені метастази стрімко, вражають різні системи організму.

Метастази найчастіше мають безсимптомний перебіг, оскільки спочатку не зачіпають нервових закінчень, вони можуть вразити будь-який орган, будь-яку частину тіла. Коли людина, відчувши біль, звертається до лікаря, найчастіше діагноз ставиться занадто пізно.

Онкологічні захворювання дуже поширені, мають більш ста різновидів і тисячі причин і є однією з основних причин смертності. Вони посідають третє місце після серцево-судинних захворювань і смертей в наслідок травматизму.

Онкологічні захворювання часто розвиваються непомітно, і на першій стадії хвороби рідко хто звертається до лікаря.

Хороший спеціаліст здатний виявити захворювання на ранній стадії. Якщо візит до лікаря весь час відкладати, то можна потрапити на прийом онколога, коли новоутворення вразить не тільки орган-мішень, а й сусідні органи.

При своєчасному зверненні на прийом до онколога не рідше 1 разу на рік, можливе виявлення захворювання на ранній стадії.

Симптоми онкологічних захворювань різняться, в залежності від органу, ураженого хворобою, проте, може бути і безсимптомний перебіг.

Що діагностує лікар-онколог?
В ході консультації онколог вивчає точну локалізацію новоутворення, розміри і його характер - доброякісне або злоякісне.

У разі діагностики прогресуючої пухлини необхідно визначити тяжкість перебігу хвороби, її поширення на сусідні органи, швидкість росту, наявність метастазів.
Калінчук Олександр Олександрович
Лікар-онколог, хірург, дитячий лікар
Заповніть форму
Лікар-онколог
Номерт телефону