Холтер-ЕКГ + АТ

Добове моніторування електрокардіограми та артеріального тиску. Цей метод дослідження допоможе спеціалістам діагностувати серцево-судинні захворювання та порушення ритму роботи серця, протягом доби слідкувати за серцевим ритмом і артеріальним тиском.
Важлива інформація
Корисна інформація
Моніторування АТ протягом доби і більше може використовуватися для діагностики контролю ефективності лікування артеріальної гіпертензії (АГ), для вивчення впливу на АТ різних стресових ситуацій, режиму харчування, прийому алкоголю, куріння, фізичних навантажень, супутньої лікарської терапії і т. д.

Дає можливість діагностувати ті порушення, що неможливо виявити звичайною ЕКГ – порушення ритму, періоди зниження трофіки міокарду; виявити нічну гіпертензію, що є дуже небезпечною та сприяє розвиткові порушень коронарного кровообігу; виявити причину періодичного головокружіння та втрати свідомості.

Для цього використовується спеціальний апарат, який носить пацієнт протягом доби (що не порушує звичайний ритм життя) – холтер. Сучасний холтер дозволяє ефективно зібрати інформацію про стан хворого шляхом цілодобового моніторування.

Фахівці медичного центру «Моє здоров'я»здійснюють процедуру сучасним обладнанням.
Для чого потрібно добове холтерівське моніторування?
  • при порушенні серцевого ритму, серцебиття, запаморочення, втрата свідомості;
  • потрібна діагностика ішемічної хвороби серця;
  • необхідно профілактично спостерігати за пацієнтами із загрозливими ішеміями й аритміями;
  • потрібно оцінити ефективність проведеного лікування;

Крім цього, застосовувати холтер бажано, якщо в пацієнта є вроджені вади серця, як не оперовані, так і оперовані; у випадку перенесення пацієнтами інфаркту міокарда; для оцінки роботи кардіостимулятора. Незайвою буде процедура холтерівського моніторинга для людей з надлишковою масою тіла (страждаючих ожирінням), із захворюваннями ендокринної системи.
Важливо розуміти!
Деякі лікарі, встановлюючи холтер своїм пацієнтам, просять їх вести щоденник активності протягом доби обстеження. У цьому щоденнику повинно бути зафіксоване все, що впливає на серцеву діяльність: сон, приймання ліків, рух тощо.

Це не завжди потрібно. По-перше, тому, що постійна увага до процесу з боку пацієнта може позначитися на вірогідності результату (людина буде думати тільки про те, що там показує холтер у випадку тієї або іншої його дії). А, по-друге, сучасний холтер може мати вбудований датчик, що фіксує фізичну активність пацієнта, за даними якого можна визначити, у який момент пацієнт спав, а в який, наприклад, бігав у парку. Під час аналізу ці моменти уточнюються.
Показання для проведення дослідження
• для уточнення діагнозу;
• для аналізу роботи електрокардіостимулятора;
• для оцінки варіабельності серцевого ритму;
• при хронічних захворюваннях серця (серцевій недостатності, вадах серця, після перенесеного інфаркту міокарда);
• для оцінки ефективності лікування ішемії міокарда, проведеної антиаритмічної терапії або проявів проаритмогених ефектів та ін.
Заповніть форму
Холтер-ЕКГ + АТ
Номерт телефону