Дитячий гастроентеролог

Дитячий гастроентеролог – це лікар, який займається діагностикою та лікуванням захворювань шлунково-кишкового тракту у дітей від новонародженості до 18 років. Діти, так само, як і дорослі, схильні до впливу стресів, несприятливих екологічних ситуацій, неправильного способу життя, але у випадку дітей всі ці шкідливі фактори накладаються на зростаючий дитячий організм, що підвищує ризик гастроентерологічних захворювань.
Важлива інформація
Що потрібно знати про дитячого гстроентеролога
Увага батьків має, в першу чергу, звертатися на самопочуття і розвиток дитини.

Дитячий шлунково-кишковий тракт (ШКТ) працює під серйозним навантаженням – зростаючий організм вимагає, порівняно з дорослими, більшої кількості енергії і поживних речовин, мікроелементів і д. р.

Єдине джерело всього необхідного для дитини – це їжа, тому серйозні, тривалі або різкі порушення травлення або захворювання органів ШКТ – це привід звернутисяза консультацією до дитячого гастроентеролога.
Симптоми, при яких варто звернутись до дитячого гастроентеролога
  • Болі у животі
  • Поганий апетит, знижена вага, дитина погано набирає вагу
  • Чергування проносів і закрепів, неперетравлені шматочки їжі в калі, прожилки крові, незвичайний колір ( білий, чорний, дуже світлий, пінистий)
  • Зригування і блювота, відрижка, скарги на те, що пече за грудиною з кислим присмаком у роті
  • Підвищене газоутворення в кишечнику (метеоризм), здуття живота
  • Порушення акту дефекації, часто малими порціями, занадто щільний кал («козячі» фекалії), жирний кал, глинообразный, сірий
  • Неприємний запах з рота, язик білий, набряковий
  • Свербіж і болі в ділянці анального отвору, «скрегіт» зубів вночі
А що про новонароджених?
У новонароджених, які нічого не можуть ще сказати, больовий симптом у животі може проявлятися занепокоєнням, підтягуванням ніг до животика, плачем, дитина може «сучити ніжками».

Іноді болі можуть проявлятися у вигляді почервоніння обличчя, при цьому дитина постійно «тужиться» (болі можуть бути наслідком кольок із-за недостатності ферментативної системи або дисбіозу кишечника і скупчення газів).

У медичному центрі «Моє здоров’я» дитячий гастроентеролог – досвідчений, кваліфікований фахівець із багаторічним досвідом роботи,який має глибокі знання, високу кваліфікацію, уміє зацікавити дитину і знайде підхід до будь-якого маленького пацієнта.
Руденко Генадій Миколайович
Доцент кафедри педіатрії №2 ВНМУ ім. М.І. Пирогова, кандитат медичних наук, ендоскопіст, дитячий гастроентеролог категорії
Заповніть форму
Дитячий гастроентеролог
Номерт телефону