Корисна інформація

Чому крутиться у голові? Причини запаморочення

На головну сторінку Всі новини
Запаморочення – це не захворювання, а симптом. Воно може супроводжувати більш ніж 80 фізіологічних станів та захворювань.

Як розібратися, чому крутиться в голові, і чи є в цьому небезпека? 
В більшості випадків запаморочення не несе в собі загрози, і виникає в результаті втрати зв'язку між мозком та внутрішнім вухом. Мозок втрачає орієнтацію і виникає відчуття втрати рівноваги. При цьому, відбувається цілий каскад реакцій спрямованих на відновлення рівноваги.
Нудота, що при цьому виникає, від того, що задіюється відповідний центр у мозку. Короткострокове запаморочення не несе в собі біди, якщо воно викликане: алкогольною інтоксикацією, прийомом ліків (побічний ефект), зневодненням, тепловим ураженням, падінням артеріального тиску чи рівню цукру в крові, мандрівкою в транспорті чи фізичними навантаженнями, інфекцією вуха. Хоча воно і неприємне, але супутні симптоми підкажуть вам, що це не трагічно.

В наступній частині поговоримо про випадки, коли запаморочення – серйозний симптом, що потребує звернення до лікаря.

Як діяти при запамороченні?
Зазвичай, краще сісти та заспокоїтися; розстібніть одежу, яка може вас тіснити; дихайте повільно і не робіть різких рухів; можливо допоможе холодний компрес та додаткове надходження свіжого повітря. Іноді допомагає вгамувати запаморочення поза, коли голова знаходиться нижче колін. Цього можна досягти або лежачі, або сидячі і низько звісивши голову проміж колін. Така поза допомагає відновити мозковий кровообіг. Є випадки, коли запаморочення може свідчити про небезпечні проблеми в організмі. Якщо голова крутиться часто і довше ніж кілька хвилин, це може говорити про проблеми в роботі внутрішнього вуха.

Необхідно знайти причину, бо часто такі проблеми провокує інфекція, що може нашкодити мозку або нервовій системі. Запаморочення у супроводі різкого головного болю, зниження зору, слабкості у кінцівках або проблемами з вимовою – бігом викликаємо швидку. Це може бути інсульт, чи транзиторна ішемічна атака.

Якщо кожного разу, як ви різко встаєте чи змінюєте положення тіла у вас завжди паморочиться у голові – краще перевірити серцево-судинну систему і навідатися до невролога. 
Якщо ж у вас часто і дуже сильно болить голова і після цього крутиться протягом кількох годин, необхідно перевірити стан головного мозку та його судин. Можливо буде необхідно зробити КТ, чи МРТ голови.

Під час тренувань у спортивному залі може крутитися в голові. Це відбувається за рахунок зневоднення чи гіпервентиляції легень. В цьому випадку порятунком буде пляшечка води поруч.
Але, увага, якщо ви точно не зневоднені і вправи , що ви робили може виконати навіть пенсіонер, а голова йде обертом – сходіть до терапевта. Пересвідчитись у тому, що все гаразд ніколи не завадить.