Map
Завітайте до нас за адресою:
м. Вінниця, вул. Хмельницьке Шосе 96 Г
Map
+38(0432)55-11-63, +38(0432)55-11-64,
+38(097)463-12-03

Вакцинація від грипу

Все більш явно ми відчуваємо подих осені, і хоч сонечко ще балує нас своїми теплими промінчиками, зима не за горами, а разом з нею найпоширеніша хвороба людей планети Земля — грип.

Вчені щороку пропонують нові засоби від грипу, але ми все одно хворіємо. Звичайно, краще не допустити хворобу, ніж потім довго відходити від неї, тому профілактика — кращий засіб від грипу. Але які засоби профілактики може запропонувати сучасна медицина? Можна виділити кілька видів профілактики грипу: прийом медичних препаратів, загартовування, народна медицина. В останні роки багато лікарів пропагують самий на їх погляд ефективний метод профілактики грипу — вакцинація. Однак є противники протигрипозної вакцини, що описують цілий ряд побічних ефектів і небажаних проявів.

Чим небезпечний грип?

Отже, питання треба чи не треба вакцинуватися, стає актуальним щоосені, з початком холодного сезону. Напевно, варто підійти до цього суперечливого питання вкрай обдумано. Якщо спиратися на статистику, то сумнівів не повинно виникати: краще прийняти вакцинацію і тим самим уникнути хвороби та її ускладнень. Виявляється, що навіть цілком здорова людина, перехворівши грипом, витрачає на відновлення стільки енергії, що це порівнюється з роком її життя.

Грип може розбудити хронічні захворювання організму і викликати ускладнення, серед яких найбільш частим є пневмонія. Вірус грипу може стати причиною порушення функції нирок та ускладнень серцево-судинної системи.

Щороку ЗМІ говорять про величезну кількість людей, загиблих від грипу. Багато лікарів вважають, що цих смертей можна було б уникнути в разі своєчасної вакцинації. Першими жертвами грипу стають, як правило, діти, так як їх незміцніла імунна система не завжди готова протистояти хворобі. Під час грипу організм дитини стає максимально вразливим для інших інфекційних захворювань.

Суть протигрипозної вакцини

Процедура вакцинації полягає в тому, що людині вводять невелику дозу вірусу, яка змушує організм боротися з ним, внаслідок чого виробляються антитіла. Іншими словами імунну систему знайомлять з можливою хворобою, яка ретельно вивчається і починається підготовка на випадок захворювання. Антитіла живуть в організмі протягом 6-8 місяців, і якщо в цей проміжок людина підхоплює інфекцію, то імунітет починає активно знищувати агресивні клітини.

Умови ефективної вакцинації

Здавалося б, усе просто: уколовся — і забудь про жахливі муки грипу. На жаль, наведена схема не завжди працює. Щоб імунна система вчасно відреагувала, необхідно виконати кілька обов’язкових умов.

1. Після вакцинації людина повинна протягом двох тижнів постаратися не захворіти чим-небудь, тому що весь цей час триває вироблення антитіл. Але якщо організму доведеться витрачати сили на боротьбу з іншою хворобою, то імунітет не здатний буде повноцінно працювати над виробленням антитіл.

2. Людина має бути здоровою за 2–4 тижні до проведення вакцинації, інакше організм не зможе впоратися з поставленим завданням.

3. Так як у деяких людей спостерігається ризик гострої алергічної реакції, протягом години після вакцинації краще перебувати в лікарні. Алергія може проявитися різким запамороченням, зниженням тиску, втратою свідомості, порушенням серцевої діяльності і навіть зупинкою дихання. У цьому випадку лікар негайно введе гормональний препарат.

4. Ще три дні потрібно перебуває під медичним наглядом, тому що ризик алергічної реакції ще існує. Можливі симптоми вже не небезпечні для життя, але все ж шкодять здоров’ю і вже ніяке вироблення антитіл не допоможе.

5. Вакцина буде ефективною, якщо людина веде здоровий спосіб життя, правильно харчується.

6. У сезон епідемій на вірус грипу випадає 25–30% випадків захворювання, інші захворювання відносяться до іншої групи вірусів, тому навіть у момент епідемії можна заразитися, але іншою хворобою.

7. Вирішивши зробити вакцину, вибирайте шприц-тюбики, що не містять ртуть, яку часто використовують як консервант. І хоч вакцина без ртуті має більшу ціну, але не «б’є» по нирках і печінці.

Протипоказання для вакцинації від грипу

Головним протипоказанням для протигрипозної вакцини є індивідуальна непереносимість компонентів препарату, а саме — білків курячого яйця і консервантів, що містяться в деяких препаратах. Так само не можна вводити вакцину при гострих захворюваннях і під час загострення хронічних захворювань. Якщо під час попереднього введення препарату спостерігалися будь-які ускладнення, то краще уникати щеплення.

Основні показання вакцинації проти грипу

Більшість лікарів все ж сходяться у думці, що вакцинація проти грипу — єдиний реальний спосіб уникнути захворювання. Існує група ризику людей, яким необхідна вакцинація:

  • ті, що часто хворіють;
  • з хронічними захворюваннями органів дихання;
  • з хворобами центральної нервової системи;
  • людям з порушеннями роботи серцево-судинної системи;
  • які страждають захворюваннями нирок;
  • з ендокринними захворюваннями (цукровий діабет);
  • з хворобами кровоносної системи;
  • дітям, які перебувають на лікуванні іммуннопригнічуючими препаратами;
  • дітям, які відвідують дитячі установи.

Де щеплюватися?

Якщо ви прийняли рішення робити щеплення від грипу, Ви можете звернутися до нашого медичного центру. Вам буде надана консультація лікаря. Сам процес вакцинації здійснюється сертифікованим медичним персоналом. Після вакцинації ми видамо довідку, де зафіксувано назву вакцини, серію і номер, дату проведення щеплення.

Якщо у Вас залишились запитання — ви можете задати їх прямо у нас на сайті на сторінці запитання лікарю.

Записатися на щеплення ви можете за тел.: +38(0432)656-906, +38(0432)656-963, +38(097)463-12-03.

 

Головна Акції та новини Вакцинація від грипу
Ліцензія МОЗ України АГ №602486 від 14.07.2011
© Моє здоров'я - 2012